Speciál pro canisterapeuty


NYNÍ NEPROBÍHÁ. DALŠÍ SPECIÁLY PLÁNUJI NA ZIMU 2019/2020


Inspirativní a vzdělávací intenzivní příprava pro canisterapeutické týmy. Určeno začínajícím i zkušeným týmům.
Pro účastníky všech tří intenzivek připraveno Osvědčení o absolvování vzdělávacího programu.
 
Témata:
21.1.2018 - Skupinová canisterapie
Inspirace a nácvik na aktivity se skupinou klientů, pro všechny věkové kategorie. Rady, zásady a doporučení pro práci se skupinou klientů. Inspirace na pomůcky, které lze při práci se skupinou využít. Aktivně zapojíme Vás i Vaše psy.
 
18.2.2018 - Manipulace klientů s využitím v canisterapii
aneb jak důležité je zvolit vhodnou polohu handicapovaného klienta s ohledem na jeho postižení, aby byla canisterapie co nejvíce přínosná. Záleží na typu a rozsahu postižení, vždy je ale potřeba vědět co je cílem canisterapie a jaký přínos pro klienta má mít. Tato intenzivka bude z větší části teorie, bude proložena praktickými ukázkami a nácvikem.
 
18.3.2018 - Trénink speciálních dovedností CT psů
s využitím v individuální i skupinové canisterapii. Těšit se můžete například na nácviky spolehlivého odložení za rušivých vlivů, vyčkání na odměnu (pamlsek, hračka, uvolnění..), nácvik na sundávání kšiltovky a ponožek, nácvik pro podávání různých věcí, nácvik jednoduchých triků a další aktivity. U všech dovedností se zaměříme na praktické využití v canisterapii, dozvíte se i spoustu doporučení od lektorky na aktivity vhodné pro váš tým. Aktivně zapojíme Vás i vaše psy.
 
Ke každému týmu individuální přístup, podle stupně dovedností a s ohledem na vhodnost aktivit a dovedností pro konkrétní tým.
 
Kde: krytá hala s umělým povrchem, Tvarůžkova 2492, Rožnov pod Radhoštěm
V kolik: od 9 do 12 hodin
 
Cena a přihlášení:
Cena za jednotlivé téma: 500,-Kč
Cena za účast na dvou tématech: 900,-Kč
Cena za účast na třech tématech: 1200,-Kč
Pro týmy spolku SmilingDog z.s. je téma Manipulace klientů zdarma a cena za účast na každém ze zbávajích dvou témat je 400,-Kč/téma. 
Přihlášení emailem na kara69@seznam.cz. Uveďte své jméno a příjmení, jméno, plemeno a stáří psa. Uveďte o jaký termín (téma) máte zájem.
Platba společně s přihláškou na účet 670100-2213821442/6210, VS2018001, do zprávy pro příjemce Vaše příjmení.
Přihláška je akceptována po obdržení platby. Platba je v případě neúčasti a nezajištění náhradníka nevratná. Platba je přenosná na jiného účastníka (náhradníka si zajistí přihlášený sám).
 
S sebou: psa, hladký nestahovací obojek, hladké cca 1,5 metru dlouhé vodítko, hračku pro psa, spoustu pamlsků (malé a více druhů), pokud klikáte tak i klikr, teplou podložku na ležení pod psa, pokud bude chladno tak i obleček pro psa na chvíle kdy nebude aktivně cvičit, pokud máte tak klec nebo kennelku na odložení psa.
 
Organizační pokyny:
Účast na akci na vlastní odpovědnost, pořadatel nenese odpovědnost za škody na zdraví a majetku.
Hala se nachází v 1. podlaží, vstup do podlaží je po železných schodech. Zákaz volného pohybu psů v areálu u haly a v budově kde se hala nachází! V hale je potřeba dodržovat instrukce lektora. Venčit se dá na přilehlé louce, dbejte na to, aby vaši psi neobtěžovali osoby bydlící v okolí haly.
 
Hala není vytápěná - úměrně k aktuálnímu počasí se dobře oblékněte a obujte. V hale je WC, tekoucí voda a možnost uvaření kávy a čaje (pro účastníky zdarma). K dispozici pro účastníky bude malé občerstvení.