Seminář Canisterapie s certifikací/recertifikací

16.7.2022 - 17.7.2022

sobota 16.7.2022 od 9 do cca 17 hodin

neděle 17.7.2022 od 9 do cca 16 hodin

Kde: Vetmanie, Frýdlantská 2492, Frýdek - Místek 

 

Určeno všem, kteří mají zájem o canisterapii a mají vhodného psa. Na plemeni psa nezáleží, ani na tom zda má PP nebo je to kříženec. Důležitá je nekonfliktní, přátelská povaha se silnou vazbou na člověka. Rovněž lidský člen budoucího CT týmu by měl být nekonfliktní, s příjemným vystupováním a silným sociálním cítěním.

Náplň:

Teorie - dozvíte se co je to canisterapie, kde a jak ji můžete dělat, legislativní požadavky, bezpečnost a hygiena v canisterapii, formy canisterapie, cílové skupiny a jejich specifika a mnoho dalšího...

Praktická část - zjistíme zda jste vy a váš pes na canisterapii vhodní, nácvik základních dovedností, nácvik speciálních dovedností, trénink a rozvoj komunikačních dovedností pro uplatnění v CT praxi, nácvik vedení a provádění canisterapie s ohledem na specifika cílových skupin a mnoho dalšího....

Během akce se dozvíte spoustu rad, podnětů a poznatků. Rovněž vám doporučíme která cílová skupina je pro váš tým vhodná a poradíme vám jak s canisterapií začít.

Certifikace/recertifikace - v neděli proběhne certifikace a recertifikace (pro týmy, které potřebují prodloužit platnost certifikátu) budoucích canis týmů, podle zkušebního řádu spolku SmilingDog z.s. Zkušební řád se skládá z části poslušnost a ze speciálních cviků. Po přihlášení vám bude zkušební řád odeslán na email společně s potvrzením přihlášky. Úspěšným bude po ukončení zkoušek vystaven certifikát.

 

V případě konfliktního chování k lidem i psům si pořadatel vymezuje právo účastníka z akce vyloučit bez nároku na finanční náhradu.

V případě zájmu poskytneme na místě i poradenství z oblasti canisterapii - platí jen pro účastníky akce.

Přihlášení a platba:

emailem na kara69@seznam.cz. Do předmětu emailu uveďte CT červenec 2022, do emailu vaše jméno a příjmení + datum narození, jméno plemeno a datum narození psa a informaci, zda již máte s canisterapií zkušenost. 

Přihláška se stává platnou po uhrazení poplatku za Ct seminář. 

Platba je přenosná na jiného účastníka. V případě neúčasti a nenalezení náhradníka si pořadatel vymezuje právo ponechat 50% uhrazené částky na pokrytí nákladů spojených s akcí.

Minimální počet účastníků je 6. V případě že se akce kvůli malému zájmu neuskuteční, bude platba vrácena zpět v plné výši. 

Cena za celodenní seminář a certifikaci (zkoušku) je 2200,-Kč/tým. 

Cena za recertifikaci je 800,-Kč/tým - recertifikace proběhne jen v neděli 17.7.2022

Částku uhraďte společně s přihláškou na účet 228719556/0600 do poznámky pro příjemce uveďte své jméno a příjmení. 

V případě že se CT semináře účastníte s více psy, platíte 1400,-Kč za svou účast na semináři + 800,-Kč za certifikaci každého psa (za podmínky že je certifikát vypsán na stejnou osobu a mění se pouze psi se kterými je certifikace splněna)

Podmínky účasti na semináří a certifikaci: 

  • minimální stáří psa: 18 měsíců střední a velké plemeno, 14 měsíců malé plemeno
  • minimální stáří psovoda: 18 let
  • zvládnuta základní poslušnost psa 
  • neagresivita a nekonfliktnost psa i psovoda

S sebou: 

čistého psa, hladký nestahovací obojek, hladké vodítko, pamlsky, hračku pro psa, misku na vodu, kennelku nebo klec pro oddych psa, ručník na očistu ( v místnosti je koberec tak prosím o očištění psů před vstupem), pohodlný oděv a čistou obuv, místnost je vytápěná, podložku nebo deku na relaxaci s pejsky, očkovací průkaz psa s platným očkováním proti vzteklině. 

Organizační pokyny:

K dispozici: WC, tekoucí voda, varná konvice, čaj a káva pro účastníky zdarma. Malé občerstvení zdarma. Během dne bude kolem poledne hodinová pauza na oběd. Je možno zajít na oběd do okolních restaurací, případně si objednat dovoz jídla dle nabídky rozvozového lístku  (není v ceně akce). Možný ohřev vlastního doneseného jídla. 

Venčení psů na přilehlé travnaté ploše. Budova je v blízkosti docela frekventované silnice, nepouštějte venku své psy navolno a dbejte o bezpečnost svého psa i svou. 

V celém areálu je účastník povinen uklízet po svém psovi a mít psa po celou dobu akce pod kontrolou - mimo pokyny organizátora na vodítku.

 

Háravé feny jen po dohodě s pořadatelem a pouze do max.5 dnů od počátku hárání. Pokud se přihlášená fena rozhárá, bude vám vrácena celá zaplacená částka.

Účast na akci na vlastní odpovědnost. Pořadatel nenese odpovědnost za škody způsobené psem, ani za případné zranění psa nebo psovoda.

Těšíme se na vás!