vrh F

 

Všechny naše štěňátka z vrhu F již mají své milující domovy. 
Aktuální fotky našich kluků jsou TADY


 


6.3.2022 - čekají nás poslední dva společné dny a naši chlapi se začnou rozjíždět do svých nových domovů.... Je to náročné období, střídá se u mě smutek a radost zároveň. Smutek z toho, že se s těmi báječnými flatími kluky musím rozloučit a radost z toho, že půjdou do nových domovů,kde je budou všichni milovat a věnovat se jim. Snažila jsem se vybrat ty nejlepší domovy pro naše černé poklady a pevně věřím že kluci budou milováni a že mi majitelé budou posílat fotky a informace o tom, jak se mají. 
Minulý týden jsme nafotili každého zvlášť, jsou rozděleni podle barviček jejich obojků. Fotky jsou TADY
 
Klukům už chystám batůžky a tady je pár informací pro nové majitele: 
Papáme TYTO granulky - kluci po nich moc pěkně prospívají a doporučuji u nich alespoň měsíc zůstat - ideálně spotřebovat zkrátka celý jeden pytel. Kluci baští už celé, pěkně si je pokřupou. Nicméně ráno jsem jim je dávala rozmočené ve vodě, aby měli hned ráno příjem dostatku tekutin a více jim chutnaly
Dávkování granulí se bere podle váhy psa v dospělosti, což bude cca 35 kilo. Dávala bych denní krmnou dávku 180gramů, kterou rozdělíte do 3-4 krmných dávek.
Kromě granulí dávám klukům vařené kuřecí nebo krůtí maso s rýží. Rozvařené tak, aby to nebylo suché, a případně po vychladnutí to ještě rozředím převařenou vodou. Vařit nutně nemusíte, ale já jim dávala cca 1 krmnou dávku tohle, a byli za to moc vděční, misky byly vylízány do čista :)
Můžete přidávat do granulí nebo dávat samostatně: bílý jogurt nebo sýr cottage, piškotky, nastouhanou syrovou mrkev, syrové vajíčko, kapsičku nebo konzervu pro štěňátka - vše ale prosím s rozumem, v menším množství.
Sušené pamlsky dávejte jen když máte štěně pod dozorem. Nenechávejte štěně samotné když je baští, může se začít dusit a když tam nebudete, nemůžete zasáhnout. Vhodné ve věku 8 týdnů jsou sušené kuřecí pařátky, případně králičí uši. Pozor na sušené plíce, bývají po nich průjmy. 
Když budete odcházet a štěně má být samo, jsou fajn rlzné plnící hračky - kongy - do kterých nacpete granulky nebo konzervu a štěně se to snaží z kongu dostat a tím se zabaví a unaví. Třeba tyto: https://www.zoohit.cz/shop/psi/hracky_sportovni_potreby/oblibene/146744
Misky volte takové, které štěně nepřevrhne a počítejte s tím, že když nalijete vodu do misky, štěně ji dost často zpočátku z misky vyhrabe a roznese na tlapkách ven. Vhodné misky: https://www.zoohit.cz/shop/psi/misky_krmivo/ocelove/197334
Pelíšky já osobně nepoužívám pro štěňata, jsou krásné ale štěně je může počůrat nebo roztrhat. Štěňata nechávám na starých dekách, nebo prostěradlech, fajn  jsou deky drybet: https://www.all4pet.cz/drybed-vetbed/
 
Režim našich štěňátek: jsou to ranní ptáčata, vstávají ve 4, nebo 4:30 ráno. Po vyvenčení se napapají, pohrají si a jdou zase spát. Pak jim dávám ještě nějakou dobrotu jak odcházím do práce, cca kolem půl sedmé až sedmi hodin. Dopoledne jsou zvyklí odpočívat a hrát si, prostě být sami. Kolem poledne opět venčení, jídlo a hra. Pak opět odpočinek další aktivity a jídlo v cca 16 hodin a pak cca v 20 hodin. Nyní ještě vstávají i v noci, kolem 1:00 hodiny, zase venčení a opět jsme dávala nějakou malou dobrotu - piškoty, případně jogurt. Toto je současný režim a je jen na vás jak si štěňátko pak naučíte vy. Nicméně doporučuji zvykat štěně od prvního dne na to, že bude i o samotě, ne že bude mít stále 100% pozornost. 
 
Jinak pokud máte doma děti, měly by vědět že štěně není hračka a podle toho se k němu chovat. Štěně má svoje nohy, není třeba aby ho děti nosily, zvedaly a natahovaly - je to nebezpečné pro děti i pro štěně. Štěně má svou hlavu a nebude dělat zrovna to co děti chtějí. A do doby než štěně přezubí, bude chtít kousat ruce a lovit nohy.... Taky je potřeba dávta pozor na hračky, ponožky, hadry, igelitové sáčky.... prostě na vše co bude štěně lákat ale mohlo by mu ublížit.
 
V prvních dnech po příchodu domů se zaměřte na budování vazby mezi vámi a štěnětem, na návyk na jeho jméno - štěně neví jak se jmenuje, to víte jen vy a je potřeba mu to vysvětlit - na chůzi na vodítku i bez vodítka a hlavně na naučení čistotnosti, zatím se doma ve smečce venčí kdykoliv a kdekoliv. U návyku na venčení buďte trpěliví a mějte pro ně pochopení. Nehody co se stanou doma netrestejte, do 6 měsíců věku má štěně ,,právo" na nějakou tu domácí nehodu. Čím častěji ho budete vynášet ven na venčení (ano i v noci alespoň 2x) , tím dříve to pochopí, zejména tehdy když za každé venčení venku dostane pochvalu. 
 
Přeji vám šťastný společný život, prožitý v zájemném respektu a porozumnění! 
 

 

22.2.2022 - našich sedm statečných má 5 týdnů a jsou to opravdoví pohodáři. Chystáme se na třetí odčervení, kluci už baští rýži a vařené maso, namočené granule a statečně se perou i s piškotkami které občas dostanou a suchými granulemi. Naučili se používat zoubky k ochutnávání všeho a všech co se u nich objeví :D. Pěkně si hrají s hračkami, perou se a dovádějí mezi sebou, vrčí, štěkají a vůbec si užívají bezstarostný štěněcí život :)

Máma Misty o ně pořád vzorně pečuje, ještě i teď když přikrmujeme po nich uklízí a dává klukům stále ještě napít svého mlíčka. Taky tetičky Eywa a Belinka si ke štěňatům občas hupnou aby si společně pohráli. 

No a jasně že se u nás dveře netrhnou a střídají se u nás mazlící návštěvy. Tento víkend nás navštívili i majitelé krásného Lencyho, tatínka našich štěňátek. No a seděli jsme u těch buřtíků naprosto okouzleni tím jak jsou krásní a pohodoví. Závidím jejich budoucím majitelům!

A ještě jedna velká změna v životě našich kluků nastala - teda hned dvě. Včera jsme se přesunuli na zahrádku do naší chatky a poprvé si užili skotačení venku na trávě. Panečku, ti se divili! :)

Tady jsou odkazy na fotky jednotlivých štěňátek, tak jak mi je pomohla nafotit kamarádka Iva: 

ŠEDÝ

ČERVENÝ

ORANŽOVÝ

ZELENÝ

FIALOVÝ

HNĚDÝ

MODRÝ

 

7.2.2022 - další týden utekl jak voda a z našich malých krtečků se stala opravdová štěňátka. Běhají po porodní bedýnce, kterou už jsem musela upravit a udělat z ní velkou ohrádku, vrčí, štěkají, hrají si se sourozenci i s plyšáky.... Už jsem začala přikrmovat a našim chlapům tuze chutná - jen tedy v té kaši co dostávají občas i plavou, takže je konec čistých štěňátek, nastupuje období kdy je kaše opravdu všude.... Ostatně pěkně to jde vidět na fotkách TADY

Taky už k nám chodí mazlící návštěvy a to se klukům moc líbí. Jsou neskutečně kontaktní a moc rádi se mazlí. 

V neděli u nás byla Lucka, která nám zase udělala pár krásných fotek TADY

 
 
 
31.1.2022 - naši chlapi už mají jména!
Inspirací na jména pro naše kluky byl film Sedm statečných, jména a charakteristiky postav. 
No a jména jsou krásné a naši kluci je budou hrdě nosit po celý svůj život.
Tady jsou:
 
Foreman Chris Adams Cedletes
Faithful still Vin Cedletes
Fast Clap of Chico Cedletes
Flaunt Bernardo from Cedletes
Fight for Lee Cedletes
Folly of Harry Luck Cedletes
Fast knife of Britt Cedletes

 

28.1.2022 - naši kluci jsou prostě úžasní! Vím že se pořád opakuju, ale nevím jak jinak vyjádřit to, jak jsem z nich nadšená. Jsou to neskuteční chlapíci. 

Ještě pořád jsou jen kojeni, máma Misty má dostatek mlíčka a kluci jsou spokojeni a pěkně přibírají. Ty jejich kulaté pupíčky jsou kouzelné. 

Už mají rozlepené očička, ale ještě chvilku potrvá než budou úplně vidět. Dnes jsme poprvé odčervovali a stříhali drápky - zvládli to statečně. 

Zase vkládám odkazy na pár fotek, ať vidíte jak se ti naši chlapi mají.

Druhý týden života - domácí fotky a videa TADY

Profesionální fotky druhý týden života - TADY

 
 

Fotky našich štěňátek:

První okamžiky po porodu a první týden života - domácí fotky jsou TADY

Profesionální focení první týden života - TADY

 
 

 

13.ledna 2022 se v naší chovetelské stanici narodily štěňátka - Misty porodila 7 zdravých, silných kluků - sedm statečných!
Kluci měli porodní váhy v rozmezí 425 - 510gramů a od prvního okamžiku jsou velmi silní a čilí. Krásně pijí mámino mlíčko - tedy spíš máminu smetanu. 
Misty zvládla porod opravdu skvěle, i když byl dlouhý a vyčerpávající, poprala se s ním statečně. Všechny miminka se narodila naprosto v pořádku, bez jakýchkoliv komplikací. Máma Misty o svoje miminka moc hezky a pilně pečuje. 
Tatínek Lencík nám poslal alespoň pozdravy, ještě bude muset chvíli počkat než ty svoje černé poklady uvidí.

Jak se štěňátka vyvíjejí den po dni můžete sledovat TADY

Naše Mistička je březí! Štěňátka přivítáme na svět v polovině ledna 2022, k odběru budou od 11.3.2022. 
Přijímáme rezervace :).
 

Máme nakryto! 

S napětím čekáme, zda se potvrdí březost naší milované Misty. 

Co se děje v těle Misty den po dni můžete sledovat TADY

 

 

Dam: 
 
C.I.B. DualCh Just like Misty Oasis of Peace ,,U"
 
Misty je krásnou a povahově pravou představitelkou svého plemene. Má velmi přátelskou a milou povahu a zároveň je velmi akční. Miluji její touhu pracovat a její vášeň pro aportování! Baví ji vlastně všechno co pro ni vymyslím a opravdu zaslouženě má za svým jménem titul U = všestranný pes! 
Společně již jdeme životem přes 6 let a abych byla upřímná, jsou chvíle kdy o ní ani nevím.... V okamžicích kdy se jí nemohu naplno věnovat trpělivě čeká na okamžik, kdy ji vezmu na procházku, cvičení, zkoušky - prostě si jí všimnu :D
Exteriérem je to velmi hezká fenka, trošku delšího formátu, s krásně modelovanou velkou hlavou, rovným hřbetem, pěkným úhlením a s kvalitní srstí. 
 
Více informací o Misty a její dosažené výsledky najdete TADY
 
Sir: 
 
MultiCH Lancey Jozucita
 
Lenc mě uchvátil od prvního okamžiku co jsem ho spatřila. Je tak nádherný a tak milý! 
Lenc je především rodinným psem, každopádně má úžasnou pracovní vlohu a nesmírně rád aportuje. Na zkouškách a v praxi ho nepotkáváme jen proto, že žije s velmi sportovně založenou rodinou. Tak se místo prohánění na polích a v lese prohání po běžeckých tratích a fandí svým páníčkům při závodech. Je to skvělý společník a jistě by byl i úžasný canisterapeut, se svou mazlivou povahou má k tomu velké předpoklady. 
Lenc je velmi krásný pes, který uchvátil na výstavách nejednoho rozhodčího. Má krásnou, souměrnou postavu, skvělé úhlení, rovný hřbet a přenádhernou hlavu. 
 
Více o Lencym se můžete dozvědět TADY