vrh E

 

 V roce 2021 plánuji krytí naší fenky Beloved Honey Cedletes (více o Belince ZDE ). Belinka je potomek mé milované Annie, zakladatelky mé chovatelské stanice. Proto bude pro mě odchov štěňátek Belinky opravdu srdcovou záležitostí. Belinka je vyjímečná svou povahou. Je citlivá, vnímavá a dokáže být tak jemná při kontaktu s člověkem. 

Pro Belinku jsem vybrala krycího psa, se kterým v mé chovatelské stanici již mám zkušenosti. Použila jsem ho na krytí mé Annie - je otcem vrhu A. A právě pro jeho skvělé povahové vlastnosti, pro jeho krásnou bohatou srst jsem se rozhodla ho v mém chovu znovu použít. Nemalý podíl na mém rozhodnutí se pro něj je i fakt, že v necelých 9 letech je stále plně zdravý, v kondici a akční. Krycí pes kterého jsem vybrala pro mou Belinku je Mojito Black Brianta. 

Vrh E je tak trošku i splněním přání skvělé kamarádky Viky. Té osud bohužel nadělil zdravotní handicap, pro svůj život potřebuje psího parťáka. Osud nás svedl dohromady přes vodící fenku Atty z Annenských zahrad - sestru mojí Annie z Annenských zahrad. Díky ní jsem poznala Viky a její skvělou rodinu. Attynka je stejně báječná jako její sestra Annie, má cit a porozumění pro svou majitelku a je skvělou vodící fenkou, oceněnou již 6x po sobě titulem Mistr republiky ve výkonu vodících psů a v letošním roce oceněnou cenou Statečné psí srdce. Stejně jako moje Annie, i Attynka stárne a je čas pomýšlet na výchovu psa, který ji s rolí vodícího fenky pomůže a časem ji nahradí. Velmi mě potěšila důvěra Viky a její rodiny. Kontaktovali mě s přáním a zájmem o štěňátko po Belince, které by kráčelo ve šlépějích Attynky. 

Od vrhu E očekávám narození pokračovatelů linie mé vyjímečné fenky Annie a jejího potomka Belinky. Předpokládám u potomků silnou vlohu pro canisterapii a asistenční práci a protože Belinka nese hnědou vlohu, předpokládám narození černých a hnědých štěňat. 

 

Mojito Black Brianta

narozen: 21.2.2012
 
Mojito je především skvělým rodinným psem. Žije ještě s jedním psím parťákem v rodině s malým dítětem a dnes a denně tak dokazuje jak je citlivý a ohleduplný. Mojito vyniká moc pěkným exteriérem a především se mi na něm líbí nádherná srst a její pěkně tmavá čokoládová barva. Má mohutnou hlavu, tmavé oko, výborné úhlení a skvělou hřbetní linii.
Je zapálený do jakékoliv práce a aktivit a stejnou vlohu po něm zdědily i štěňátka z našeho vrhu A. Je stále veselý a má standardní flatí temperamentní povahu. Měla jsem možnost vést ho jako trenérka při loveckém výcviku a byla jsme z jeho pracovitosti nadšená. Majitelka s ním absolvovala i záchranářský výcvik. Jen z nedostatku času majitelky nakonec Mojito neabsolvoval zkoušky. 
V jeho necelých 9 letech je naprosto zdravý, aktivní a bezproblémový pes.

Beloved Honey Cedletes

Belinka je jemná fenka standardního rámce. Nepatří mezi ty přerostlé fenky které občas poslední dobou zvláště na výstavách vídávám. Má správnou velikost, správnou sílu kostry a protože má dostatek pohybu, je i krásně nasvalená. 

Belinka má milou povahu, ráda se mazlí a vyniká velkou láskou k lidem. Tu aktivně rozdává na pravidelných canisterapiích, kde pracuje především s dětmi, ale má silnou vazbu i na seniory. V canisterapii opravdu vyniká empatií, skvěle sama vycítí co člověka tíží a na ty bolístka se zaměří. 

Věnujeme se společně i loveckému výcviku, ale ten děláme jen tak pro naši zábavu. Belinka všechny úkoly krásně zvládne, ale příjde mi, že lovecké disciplíny dělá spíš pro mě než pro sebe. Když je čas a máme k tomu podmínky, věnujeme se společně i noseworku.

Je mi skvělou parťačkou a kamarádkou. Baví mě její veselá povaha, baví mě její zapálení do aktivit které vymyslím a nepřestává mě udivovat to množství lásky, kterým dokáže člověka zahrnout.