vrh E

 
 26.7.2021 - 36 den života našich Expertů! 
Mám z našich štěňátek radost, tak hodná miminka jsem snad ještě v naší CHS neodchovávala. Jsou nesmírně kontaktní, jemní a milí. Už mají zoubky, ale zatím vše jen jemně a opatrně tlamičkou zkoušejí. Jasně, již brzy příjde čas kdy budou ty jejich jehličky pěkně znát, ale zatím si užívám opravdu hodných miminek. 
Co se u nás událo? Tak především k nám začaly jezdit návštěvy, což je moc fajn, protože poznáváme (mimo naši rodinu a přátele) budoucí majitelé našich vymazlených štěňátek. No a jsme moc ráda, že jsem zatím poznala jen samé fajn lidičky. Pro štěňátka jsou tyto návštěvy hodně důležité a je pěkné vidět jak už mají z každé návštěvy radost a vesele vrtí ocáskem. Nicméně nutno dodat i to, že mám tím pádem zase o kus kratší čas na péči kolem štěňátek, Belinky a zbytku smečky.... Proto pokud máte pocit že neodpovídám a nekomunikuji, prosím o trpělivost. Určitě se všem ozvu a odepíšu a vyřídím vše potřebné. Jen někdy už opravdu není energie.... 
No a když už jsme se takto rozepsala - moc, ale opravdu moc prosím všechny co nás přijedou navštívit - neházejte holkám a především Misty aporty..... Misty je neodbytná, nosí předměty a provokuje, ale opravdu jí to neprospívá a v momentě kdy nás za den navštíví 4 návštěvy a každý v dobré víře hází, je už to i o jejím zdraví a nadměrném přetěžování. 
No a zpátky ke štěňátkům. Máme podruhé odčerveno a díky tomu jsme stihli i pořádný letní průjem a zvracení. Tento víkend byl moc výživný, kromě času stráveného s návštěvami jsme se usilovně snažila dostat pod kontrolu průjem a zvracení štěňátek, Belinky a Misty. Snad už je to na dobré cestě, i když to dnešní horko a dusno tomu taky nepřidává.... 
Štěňátka jsem přestěhovala do letního bytu - mají pro sebe půlku kotce a celou ,,boudu"( ne psí, ale zahradní budku o rozměru 3x2metry). Do ní jsem štěňátkům pořídila podestýlku Allspan, která absorbuje veškerou vlhkost a pěkně obalí hovínka. Takže jsou miminka suché, čisté a voní po dřevu. 
Kdykoliv je to možné, dávám je do ohrádky na trávu, kde se pěkně od travičky chladí a můžou tam řádit i s hračkami a s vodou v misce :). 
Taky už jsem posílala jména na plemennou knihu a štěňátka mají přidělená čísla, pod kterými budou v plemenné knize zapsány. 
 
Jména našich Expertů: 
Kluci: 
Expert Hunt Cedletes
Expert Enzo Cedletes
Expert Swim Cedletes
 
Holky: 
Expert Enya Cedletes 
Expert Lady Cedletes
Expert Girl Cedletes
Expert Suny Cedletes
Expert Play Cedletes
Expert Mead Celdetes
Expert Cooky Cedletes
 
 

 

 17.7.2021 - Experti už jsou na světě 27 dní! Z malých hrošíků už začínají být malí pejsci. Už se čím dál lépe udrží na nožkách, krůčky jsou čím dál jistější. Belinka už začala kojit v sedě a občas zkouší i ve stoje. Miminka už kromě mlíčka od maminky dostávají kašičku no a podle toho pak taky vypadají. Nastalo u nás ,,lepící" období, po každém jídle jsou štěňátka zalepená i s ušima - no, někteří experti se v té kaši pokoušejí plavat místo jídla :D. 
Po jídle to u nás vypadá takto: Těžký život štěňátek… vrh E Cedletes – ada728 – album na Rajčeti (idnes.cz)
Taky jsme zvládli druhé stříhání drápků a štěňátka přes den dávám ven do ohrádky kde jsou moc spokojené. 
No a počínaje pondělkem u nás začínají mazlící návštěvy. Pokud se chcete přijet podívat, nejdříve mě prosím kontaktujte a domluvíme se na termínu. 

 

Experti už mají něco málo přes tři týdny a mají za sebou  první ,,velké" focení :) Vkládám tady odkaz na album, u jednotlivých štěňátek je v pravém horním rohu barevná tečka, stejná jako mají štěňátka rozlišovací oboječek. 
Kluci mají barvy: modrý, tmavě zelený a šedý
Holky mají barvy: tmavě růžová, světle růžová, tyrkysová, oranžová, černá, červená a hnědá holčička je bez oboječku.
Fotky jsou TADY

 
Aktuálně máme volné dvě černé princezny a jednoho černého prince. K odběru budou od 21.8.2021.
V případě zájmu mě kontaktujte: mobil 607119914, nebo email kara69@seznam.cz
Štěňátka se uvolnila z předběžných rezervací.
 
 

10.7.2021  - další týden utíká jak voda, ani jsme se nenadála a z malých hrošíků už se stávají malí pejsci :). Každý den se u nás něco děje, každý den jsou vidět u miminek pokroky. Máme za sebou odčervení, první stříhání drápků, přestěhovali jsme se na zahradu a štěňátka dnes zvládly první profi focení :) - už se těším až mi kamarádka Adélka pošle fotečky. 
No a ještě máme novinku - štěňátka se statečně perou s mlíčkem z misky :). Jak jsou u toho vtipní! Belinka má mlíčka naštěstí stále dost, ale miminka rychle rostou, tak už je nechávám ať se snaží a nalížou si trochu mlíčka i z misky. No, občas se v tom mlíku i někdo vykoupe :), ale všichni se tuze snaží. 
Tady je odkaz aspoň a pár rychlých cvaků mobilem a najdete tam i nějaká videa  - TADY

 


Je načase trošku dohnat aktualizaci našeho webu. Nemusím snad ani psát, že první týden byl hodně náročný. Porodní váhy našich štěňátek, které přišly na svět o 4 dny dříve byly 250 - 350gramů a na miminkách bylo znát, že ještě nejsou úplně ,,dopečena". Nicméně vše neskutečně dohánějí, raduji se každičký den, když vidím jak pěkně prospívají a jak všechno dohánějí. 
Mají se čile k světu, dokáží se ozvat když jsou neposkojeni a už začínají i občas ,,vrčet a štěkat" :). Očička už se rozlepují a podle reakcí vidím, že už začínají i slyšet. Stále nejvíc ze všeho potřebují mámu, ale nenechám si ujít žádnou příležitost se s nimi pomazlit. Takže když o ně nepečuji, tak stejně sedím v bedně a sleduji je a mazlím se s nimi. 
Belinka je vzorná máma, neskutečně vzorně o miminka pečuje. Po porodu ji chvilku trvalo než se rozkojila, teď ale zvládá všech 10 miminek v pohodě nakojit a zatím jsou tedy štěňátka plně kojena. Jen jí je tedy dělím na dvě poloviny na kojení, abych měla jistotu že se všichni pořádně napijou. Je to náročnější na čas, ale prospěšné pro ty naše malé pejsky :). Už i ten nejmenší ,,šedý" kluk váží více než kilo, nyní se pohybujeme s váhami v rozmezí 1008 - 1356 gramů. 
Tady je pár odkazů: 
Vývoj štěňátek můžete sledovat TADY
Fotky první týden života TADY
Fotky druhý týden života TADY
 
 
 
 
 

 

 Experti jsou na světě!
V pondělí 21.6. 2021 přivedla Belinka na svět 11 krásných štěňátek. Stalo se tak v 59 dnu březosti a průběh byl dost dramatický. 
Už v 55 dnu březosti nebylo Belince dobře, naštěstí se nám podařilo miminka udržet. Belinka musela být v chladu a v klidu, protože 55 den březosti je moc brzy na příchod štěňátek a nemusely by to zvládnout. Horké počasí a bříško přeplněné štěňátky bylo ale na Belinku moc a v 59 dnu březosti přišla na svět ve 13 hodin a 10 minut odpoledne holčička (světle růžová stužka). Jenže porod dál nepokračoval, Belinka měla bolesti, ale stahy nepřicházely a štěňátka nesestupovala do porodních cest. Po 17 té hodině jsme jely na veterinu, kde nám píchli oxitocin, ale ani ten k sestupu štěňátek nepomohl. Po opětovném vyšetření doktor rozhodl že Belinka musí podstoupit cisařský řez. 
V 19 hodin tedy vykouklo na svět dalších 10 štěňátek - nikdo z nás nečekal takový počet. 
Belinka byla moc statečná a skvěle to všechno zvládla. Musím ji opravdu moc pochválit. Narodilo se nám 8 holek (2 hnědé a 6 černých) a 3 černí kluci. O jednu hnědou holčičku jsme přišli, takže máme 7 holek (1 hnědá a 6 černých) a 3 černé kluky. 
Jen rychlá fotka některých štěňátek, společnou teprve musíme udělat. Každopádně teď máme u nás napilno, miminka a maminka potřebují naší péči každou hodinu i minutu...

 

 

 

20.5.2021 - naše Belinka je březí a těšíme se na malé experty, kteří by se měli narodit okolo 26. června :) 
 
V textu níže najdete doplněné informace o budoucím tatínkovi našeho vrhu E

26.4.2021 - máme nakryto a těšíme se na konec června :)

Co se děje v těle Belinky můžete společně s námi sledovat TADY
 

Rezervace na fenky již nepřijímáme. Pokud máte zájem o psího chlapečka, můžete nás kontaktovat. 

 V roce 2021 plánuji krytí naší fenky Beloved Honey Cedletes (více o Belince ZDE ). Belinka je potomek mé milované Annie, zakladatelky mé chovatelské stanice. Proto bude pro mě odchov štěňátek Belinky opravdu srdcovou záležitostí. Belinka je vyjímečná svou povahou. Je citlivá, vnímavá a dokáže být tak jemná při kontaktu s člověkem. 

Vrh E je tak trošku i splněním přání skvělé kamarádky Viky. Té osud bohužel nadělil zdravotní handicap, pro svůj život potřebuje psího parťáka. Osud nás svedl dohromady přes vodící fenku Atty z Annenských zahrad - sestru mojí Annie z Annenských zahrad. Díky ní jsem poznala Viky a její skvělou rodinu. Attynka je stejně báječná jako její sestra Annie, má cit a porozumění pro svou majitelku a je skvělou vodící fenkou, oceněnou již 6x po sobě titulem Mistr republiky ve výkonu vodících psů a v letošním roce oceněnou cenou Statečné psí srdce. Stejně jako moje Annie, i Attynka stárne a je čas pomýšlet na výchovu psa, který ji s rolí vodícího fenky pomůže a časem ji nahradí. Velmi mě potěšila důvěra Viky a její rodiny. Kontaktovali mě s přáním a zájmem o štěňátko po Belince, které by kráčelo ve šlépějích Attynky. 

Od vrhu E očekávám narození pokračovatelů linie mé vyjímečné fenky Annie a jejího potomka Belinky. Předpokládám u potomků silnou vlohu pro canisterapii a asistenční práci a protože Belinka nese hnědou vlohu, předpokládám narození černých a hnědých štěňat. 

 

Jako otce našich budoucích štěňátek jsem zvolila mladého a krásného psa Emotion In Motion Black Brianta - kterého majitelka oslovuje ,,Enzo". Typově se k Belince velmi hodí, zaujala mě jeho skvělá povaha, krásná stavba těla a bohatá srst. 

Enzo má stejně jako Belinka černou barvu a nese hnědou vlohu. Pokud se z tohoto spojení narodí nějaké hnědé štěňátko, mělo by mít pěknou, tmavě hnědou barvu. 

Majitelka Enza mi v naší komunikaci napsala: Enzo je tichý a pracovitý manžel! Velmi mě tato slova zaujala a chci se s vámi o tuhle informaci podělit. Když jsem se vyptávala blíže, dozvěděla jsem se že Enzo je pracovitý, tichý, nikde nepřekáží, má silnou vlohu pro aport a díky své povaze předpoklady pro canisterapii a asistenci. 

Velmi se těším na potomky z tohoto zajímavého spojení, Enzo má ve svém rodokmenu mnoho kvalitních zahraničních předků. 

Emotion In Motion Black Brianta ,,Enzo"

narozen 3.7.2018
 
zdraví: HD A, ED 0/0, PL 0/2. Gonio negativní, Oči prosté dědičných vad
Plnochrupý, skus těsný nůžkový
výška: 61,5cm
 
Výstavy: Klubový vítěz SRK 2020, 2xBOB, BOS, 2x CAJC, 2x BOJ, 5x CAC, r.CAC, r. CACIB, NDPwR
Zkoušky: OVVR
 

Beloved Honey Cedletes

Belinka je jemná fenka standardního rámce. Nepatří mezi ty přerostlé fenky které občas poslední dobou zvláště na výstavách vídávám. Má správnou velikost, správnou sílu kostry a protože má dostatek pohybu, je i krásně nasvalená. 

Belinka má milou povahu, ráda se mazlí a vyniká velkou láskou k lidem. Tu aktivně rozdává na pravidelných canisterapiích, kde pracuje především s dětmi, ale má silnou vazbu i na seniory. V canisterapii opravdu vyniká empatií, skvěle sama vycítí co člověka tíží a na ty bolístka se zaměří. 

Věnujeme se společně i loveckému výcviku, ale ten děláme jen tak pro naši zábavu. Belinka všechny úkoly krásně zvládne, ale příjde mi, že lovecké disciplíny dělá spíš pro mě než pro sebe. Když je čas a máme k tomu podmínky, věnujeme se společně i noseworku.

Je mi skvělou parťačkou a kamarádkou. Baví mě její veselá povaha, baví mě její zapálení do aktivit které vymyslím a nepřestává mě udivovat to množství lásky, kterým dokáže člověka zahrnout.