22.12.2020 - děkuji všem majitelům našich déčkových štěňátek za pěkné novinky a fotky z domovů. Jsem ráda za každou informaci o našich odchovancích a pevně věřím, že už se stali pevnou součástí svých nových rodin. Na ,,našem" Zumíkovi, který žije v rodině mého syna mohu sledovat jak rychle roste a jak je učenlivý. Až mě někdy překvapí jak je velmi chytrý a jak je zvídavý. Už teď je vidět že roste do krásy. Vypadá to, že po rodičích zdědili štěňata opravdu to nejlepší!

Protože se blíží konec roku a s ním spojené oslavy, chtěla bych požádat majitele našich odchovanců, aby byli obezřetní. Doporučuji opatřit štěně telefonním číslem - napsat na obojek (klidně prupiskou z druhé strany obojku) nebo pořídit známku s vygravírovaným telefonním číslem, případně obojek s vyšitým telefonním číslem. Štěňátka mají čipy (kontrolovali jsme čísla při předání), ale přece jen telefonní číslo na obojku případný návrat urychlí. Je to doporučení pro situaci že by se štěně někde leklo a uteklo - bohužel lidi bývají bezohlední a pár let zpátky u nás v Kopřivnici se bavili kluci tím, že házeli petardy psům rovnou pod nohy :(. 

Určitě během těchto dní ve městě není dobré venčit navolno, ani když jdete jen na rychlé venčení. Vždy ve městě nyní mějte štěně na vodítku. Pokud už nějaká rána padne a zazní, neutěšujte štěně. Snažte se to ignorovat, nesledujte ho, nenavazujte oční kontakt = chovejte se jako by se nic nestalo. Štěně vás pozoruje a pokud budete ránu řešit vy, bude ji řešit i ono. Pokud se dostane do paniky a bude chtít utéci a začne se vzpírat na vodítku, dejte mu šanci se uklidnit. Stůjte, buďte v klidu, nemluvte na něj ani s ním nijak neškubejte. Držte vodítko a čekejte na okamžik kdy se štěně aspoň trochu uklidní a ten okamžik moc pochvalte. Kdyby jste se dostali někam kde bude série ran a štěně bude v panice, beze slova ho popadněte do náručí a v klidu odcházejte od místa kde je hluk = opět bez utěšování a konejšení. 

Pro letošní Silvestr by mělo platit, že budete ke štěněti ohleduplní. Ideálně zatáhnout závěs, pustit nahlas televizi nebo rádio a v klidu počkat až to šílenství o půlnoci přejde. 

Pokud plánujete bouřlivější oslavy a nevíte co se štěňátkem můžete mě kontaktovat, ráda ho v naší smečce pohlídám.

 

24.11.2020 - v neděli pro nás skončilo jedno z nejkrásnějších, ale i nejnáročnějších období. Všechny naše štěňátka z vrhu D (Misty x King) se rozjely během minulého týdne domů, do svých rodin a ke svým lidem.

Období odchovu štěňátek bylo moc hezké období, plné šťastných okamžiků, ale i náročné a nejednou jsme s Misty byly na pokraji sil znavené a vyčerpané. Ale zvládly jsme to! Našim cílem bylo dát miminkům ten nejlepší start do života a troufám si říci že se nám to povedlo na 100%. Všechny naše miminka jsou zdravá, krásná, zvídavá a opravdu vymazlená.

Od nových majitelů nám chodí samé nádherné zprávy, fotky a videa. A já jsem přešťastná, že se mi povedlo vybrat pro naše odchovance ty nejlepší rodiny a moc se těším na to, že budu mít u mnohých z našich štěňátek možnost sledovat jak rostou a prospívají. Všichni majitelé mají u nás vždy dveře otevřené, najdou u nás podporu, pomoc a poradenství.

No, ještě je třeba dodat že ne vše je zalité růžovým světlem.... Misty si na odchod štěňátek ještě nezvykla, hlavně v noci a ráno je ještě hledá. Ještě pár dnů to určitě potrvá. Ale takový je prostě život, nastal čas osamostatnění se našich štěňátek a s Misty si na to musíme zvyknout. Snažím se ji zaměstnat procházkami, cvičením a zahrnuji ji láskou, mazlením a pozorností. Jakkoliv je to pro ni nyní těžké, byla svým štěňátkům vzornou a milující mámou a obě společně doufáme, že se nám brzy podaří alespoň s některými štěňátky společné setkání.

Mějte se krásně naše děcka a přejeme vám všem hlavně zdraví!

 

Informace pro majitele našich miláčků: 

Po dokrmení jednoho pytle Puppy granulek doporučuji pak koupit už Junior granulky, odkaz: https://www.zoohit.cz/shop/psi/granule/brit/brit_care_junior/473899

Samozřejmě je na vás čím budete miláčky krmit, ale ty Puppy granulky bych dávala do konce 3 měsícem ne déle, Pak už přechod na JUNIOR. 

Kartáče na srst: osvědčily se mi tyto: https://www.zoohit.cz/shop/psi/pece_strojky/kartace_hrebeny/kartace/523635?zootopia_rec=true&cn=initial&si=16&pn=web_category_l4&pr=container_1&strategy=79763595&rk=1-12&slot=4&pi=523635&rri=eb0289a6-6954-4393-a337-53ab6e4f957f 

Když nastane období línání, používám toto (jen na dospělé psy, ne na štěňata): https://www.zoohit.cz/shop/psi/pece_strojky/trimovaci_hreben_nuzky/124370?zootopia_rec=true&cn=initial&si=16&pn=web_category_l4&pr=container_1&strategy=79763595&rk=1-12&slot=2&pi=124370&rri=eb0289a6-6954-4393-a337-53ab6e4f957f

 

Prosím nepoužívejte Furminátor. Spousta lidí ho doporučuje, ale není dobrý, seká a ničí srst. 

 

 

 

12.11.2020 - včerejší očkování a čipování dopadlo na jedničku. Bylo až neuvěřitelné, jak byly štěňátka hodné. Paní veterinářka všechny zkontrolovala a byla spokojená. Tuze se jí libili, jsou všichni zdraví, mají zkontrolované zuby, oči, uši. Poslechově všichni v pořádku - jak srdíčko tak dýchání. Kluci už mají sestouplá obě varlátka a ani jedno štěňátko nemá kýlečku. Prostě radost tenhle vrh.

No a už dáváme dohromady výbavičku na cestu. Střídají se ve mě pocity štěstí a pak hned zase smutku z toho, že naše miminka už za chvíli půjdou do světa, za svými rodinami. Snažila jsem se vybrat ty nejlepší a jako každý chovatel doufám a věřím, že všechny štěňátka budou milovaná a že budou mít hlavně stabilní rodiny, kde mjitelé ocení jejich úžasné povahy a budou mít s nimi hlavně v počátku hromadu trpělivosti. To si přeji ze všeho nejvíc. 

Štěňátka na cestu dostanou do výbavičky obojky a vodítka a navrch k tomu dostaly dárek - krásné mašličky. Sady jsem objednávala v dílně MONER - šití pro děti a dospělé. Tuto dílničku má naše šikovná kamarádka Monika a tímto jí i tady ještě jednou děkuji za nádhernou práci. Našim štěňátkům to bude tuze slušet :)

 

9.11.2020 - víkend byl ve znamení návštěv. A protože bylo konečně sluníčko a přes den příjemné teploty, štěňátka se dosyta vyřádila venku. Trošku přitom teda dali zabrat naší zahrádce, ale důležitější bylo to, jak byly štastné. To jejich objevování světa, divoké rvačky, odvážné skoky a prostě flatí bláznění stálo rozhodně za to!

Já děkuji všem, kteří k nám o víkendu dorazili a pomazlili ty naše flatí mláďátka a taky mi pomohli tu flatí bandu pochytat zpátky do ohrádky :D.

Štěňátka jsou rozdělené a díky naší kamarádce Lucce mají i první fotky v postojích. Je na nich znát že v postoji pózují poprvé a ještě k tomu na vysokém stole, ale snažili se všichni a myslím že je na fotkách vidět jak jsou nádherní. 

Než tady dám odkaz na fotky, uvedu pořadí v jakém jsou nafoceni, protože ne vždy jsou barvičky oboječků pořádně vidět: 

Dream of Phoebe Cedletes - fialová slečna

Demie Beauty Cedletes - růžová slečna

Dancing Love Cedletes - modrá slečna

Dreaming of Amy Cedletes - bílá slečna

Dashing off Bella Cedletes - žlutá slečna

Dreamlike Zuma Cedletes - zelený klučík - náš pan domácí :)

Duplicate our Mist Cedletes - oranžová slečna, věrná kopie naší Misty

Diadema Cedletes - červená slečna

Dynamic Force Cedletes - černý klučík

Odkaz na fotky TADY , děkujeme na ně Lucii Romaňákové :)

 

 

6.11.2020 - Štěňátka se mají výborně a Misty už je na tom taky dobře. 

Včera nás tady přepadl syn se dvěma vnoučky, no řeknu vám štěňátka i vnoučci se vyřádili do sytosti. Štěňata pak po kašičce doslova popadali do hajan a spali až do 4 do rána, ani se po půlnoci nevzbudili na mlíčko. Přála bych vám vidět to štěstí vnoučků a štěňátek, jak jim bylo společně dobře a jak se bavili. 

Dnes čeká štěňátka třetí odčervení a pokud budou stále tak dobře prospívat, ve středu 11.11. budeme očkovat a čipovat. 

O tomto víkendu máme naplánovány další návštěvy a v sobotu snad dorazí Lucka na focení - doufám že to tentokrát vyjde. Mám v plánu nafotit štěňátka v postoji, ať máte všichni pěknou památku na to, jak byli malincí. teď už totiž začíná období rychlého růstu a rostou opravdu před očima. 

Pár rychlých cvaků z tohoto týdne je ZDE, ale fakt jen pár, nějak jsem v tomto týdnu moc nefotila, za což se omlouvám.

 

4.11.2020 - Misty se výrazně ulevilo a snad je už vše na dobré cestě. I přesto, že jí nebylo dobře, stále se vzorně starala o svá miminka. No miminka..... Oni už to jsou pěkní valibuci teda :D. Spořádají toho hromadu a stejně velká hromada z nich pak vypadne. Takže se pohybuji mezi chystáním jídla, uklízení hov** a mazlením - protože těm jejich kukučům se nedá odolat.

Je to skvěle vyrovnaný vrh, jsem okouzlena jak jejich vzhledem, tak jejich povahou. 

Už jsme najeli na pevné granule - jako kašičky ještě dostávají, ale už se docela pěkně cpou i granulkami. Dávám jim TYTO. Pěkně je baští a mají po nich moc pěkné hovínka. Lromě toho dostávají i vařené maso s rýží, vločkami a zeleninou. Už dostávají i tvaroh s vajíčkem. Prostě mají se moc fajn. 

V tomto týdnu budu potřetí odčervovat a na začátku příštího týdne budeme očkovat a čipovat. 

Mnoho majitelů se mě ptá, kdy půjdou miminka do nových domovů. Určitě ne dříve než 17 listopadu, ideální období k doběru je 20 - 22.11 - to budou mít dokončený 8 týden života a budou připraveni začít svůj samostatný život bez mámy a sourozenců v nových domovech.

No, už teď je mi z toho trošku těžko, z té představy loučení se s nimi. Ale věřím, že jsem všem našla ty nejlepší domovy a hlavně - už pomalu ale jistě potřebují mít kolem sebe ty své lidi, kteří se jim budou naplno věnovat. A upřímně - i moje psí holky už trošku strádají, protože nejde pozornost rozdělit spravedlivě mezi všech 13 flatíků - to je opravdu obtížné :).

Fotky dnes nebudou, nějak jsem nefotila při starostech s Misty nebyl čas. Pokusím se to co nejdříve napravit.

 

2.11.2020  -Bohužel se stalo to, čeho jsem se obávala a doufala jsem, že nás to nepotká. Misty marodí - má zánět v jednom struku. Zřejmě z něho štěňátka pořádně netahali mlíčko a ze dne na den bylo vymalováno... Takže jsme včera odpoledne byli na veterině u naší úžasné paní doktorky Jany Vágai, která si na nás udělá čas kdykoliv potřebujeme. Taková veterinářka, to je opravdu splněný sen.

Misty dostala injekci na sražení teploty (měla 40,1st), dostaly jsme instrukce co a jak dělat a nedělat. Dnes odpoledne jdeme na kontrolu, ale je vidět že se Misty postupně ulevuje. 

Štěňátka jsou v pořádku a v pohodě. zanícený cecík při kojení držím doslova a dopísmene ve vlastní dlani, aby z něj štěňátka nepila a nebolelo je bříško. Je to složitější, ale pořád je to naštěstí ,,jen" tohle. Štěňátka už naštěstí baští kašičky, koušou už piškotky a granulky, tak jim ke spokojenosti nic nechybí. 

Už docela lumpačí, nejvíc se jim líbí ve venkovní ohrádce. No a tu vnitřní jsem již musela o kus zvetšit, v té původní už jim začínalo být docela těsno. 

A takto se Misty léčí: chladíme cecík tvarohovým zábalem a jako správný marod může ležet v posteli:

 

29.10.2020 - Štěňátka mají měsíc, koušou vše co vidí, reagují na kohokoliv kdo příjde a jsou neuvěřitelně mazlivá. Už pomalu začínají křupat suché piškoty a granulky. Nejvíc jim ale stále chutná mlíčko jejich mámy Misty. Přes den už tolik nespinkají, dovedou i docela pěkně řádit. 

Když to počasí dovolí, tak je dávám do venkovní ohrádky a jinak často a hodně větrám, aby se otužovali. 

O víkendu u nás byla kamarádka Adélka, a takto pěkně naše ,,miminka" nafotila:

TADY

 

26.10.2020 - jestliže jsem nedávno psala, že čas se štěňátky neuvěřitelně letí - není to pravda. Čas ujíždí nepředstavitelným tempem! Štěňátka už započaly 5 týden svého života a teď začaly dělat neskutečné pokroky. Většinu času kdy nespí tráví společnou hrou a dováděním. No a je to lepší než televize :D :D

Jakmile se u štěňátek někdo objeví, jsou opravdu přešťastné. Snažím se jim dopřát lidské návštěvy - byť v této složité době je to náročnější. No a štěňátka si užívají i kontak se zbytkem naší psí smečky - hlavně naše Eywa je zvědavá a pěkně si s miminky hraje. 

Tady je zase pár fotek: ZDE

Jsem opravdu nadšená z toho, jak je vrh krásně vyrovnaný. Štěňátka se povedla jak exteriérem, tak i povahou. Jsou skvěle kontaktní a mazlivá. Kdyby to šlo, nechala bych si je nejraději všechny doma a upřímně - závidím jejich budoucím majitelům. Nutno ale dodat, že všichni budoucí majitelé jsou moc bezvadní a já pevně věřím, že díky našim miminkům se zase rozroste naše Cedletes rodinka o nová přátelství!

 

 

22.10.2020 - na začátku týdne jsme se přestěhovali na zahradu, aby si mohly štěňátka vrčet a štěkat podle libosti :). No a takhle se na zahradě máme:

fotky TADY

Dnes půjdou na chvíli do venkovní ohrádky a taky mají slíbenou mazlící návštěvu od děvčat ze sousedství. 

Jinak štěňátka krásně prospívají, chuť k jídlu se zvyšuje a úměrně tomu se prodlužují i aktivity štěňátek. Pěkně si hrají a pobíhají po bedýnce. 

Zítra je čeká druhé odčervení. A protože už mají prořezané zoubky, přecházíme pomalu na pevnější krmení, už to nejsou jen kašičky, ale už i kousky granulek a piškotů. Dnes na oběd mají nachystané uvařené kuřecí prsa a rýži.

O víkendu máme domluvené zase profesionální focení, už se těším na pěkné snímky :)

 

 

18.10.2020 - ze štěňátek už jsou pěkní buřtíci a rostou doslova před očima. I když je stále jejich největší denní náplní spánek a jídlo, už s nimi začíná být legrace. Vzájemně se okusují, začínají si hrát, ,,pobíhají" po porodní bedýnce a prověřují svoje hlásky. Vrčí, kňučí a štěkají :). Už k nim do bedýnky pouštím i další psí holky, teda chodí tam hlavně Eywa. Očichávají se a seznamují. 

Váží v rozmezí 1700 - 2005gramů. Kromě mámina mlíčka už jim dávám kašičky a umělé mlíčko. Naučily se pěkně baštit z misky, je ale pravda je občas se v tom jídle spíše koupou. Taky podle toho vypadá jejich kožíšek a očistit z nich tu lepkavou kaši není vůbec jednoduché. Však i na některých fotkách je vidět, jak se pěkně vylepšili.

Nastává čas návštěv, ten je ale nyní komplikovaný především tím, že jsem bohužel nemocná. Od pátečního večera se potýkám s teplotami a bolestí v krku. Myslím si, že jsem prostě jen nachlazená - v tom dešti v týdnu jsem prochladla. V pondělí se domluvím s doktorkou a uvidíme. Pokud to bude jen trochu možné, návštěvy ráda uvítám, štěňátka je potřebují. 

Tak zatím aspoň pár fotek ZDE

 

12.10. 2020 - Dny se štěňátky neuvěřitelně letí. Jednak je kolem mimin stále dost práce a taky když už není co dělat, tak prostě jen tak sedím u nich v porodní bedně a pozoruju ty nové životy. Každý den jsou o kousek větší a každý den jde vidět jak se hrošíci mění na malé pejsky. Stávají se stále samostatnějšími, už se celkem slušně udrží na nožkách, na venčení se snaží chodit mimo deku na které leží. Už občas kňučí, občas vrčí a sem tam i štěknou :). Včera jsem jim trošku mlíčka nalila na malou misku a někteří už trošku polizovali. Spíše je to zatím o tom, že pomocí jazyka poznávají svět, ale přece jen nějaké první olíznutí mlíčka odjinud než od mámy už tam bylo :).

Pár fotek a nějaké video je TADY

V příštím týdnu, po vzájemné dohodě už za štěňátky můžou mazlící návštěvy - pokud tedy současná covidová situace dovolí. Než se dohodneme na návštěvě, budu chtít vědět že jste zdraví a ani ve vašem přímém okolí není nikdo pozitivní. Jistě chápete, že nyní potřebuji pečovat o miminka, karanténa nebo nemoc by byla opravdu velkou komplikací.

 

 

8.10.2020 - Štěňátka už mají rozlepené očička, ale mám dojem že ještě nevidí, mělo by to přijít koncem týdne. Stejně tak by koncem týdne měly začít slyšet. Zatím stále většinu dne prospí a když nespí, tak se krmí máminým mlíčkem. Zatím jim mlíčko od mámy stále stačí, jsou spokojené. Zítra budou mít velký den - budeme vážit, stříhat drápky a poprvé odčervovat. To stříhání drápků tedy asi bude trošku obtížné, ale nezbude než to zvládnout. 

V úterý 6.10. u nás byla Lucka a udělala štěňátkům moc krásné fotky. Dole u každé fotky je napsaná barva stužky každého štěňátka :)

Fotky jsou TADY

 

5.10.2020 - Ze štěňátek už jsou pořádní cvalíci :) Tady jsou aktuální váhy: 

růžová - 711 gramů

červená - 807 gramů

oranžová - 1002 gramů

zelený - 687 gramů

modrá - 739 gramů

černý - 1005 gramů

bílá - 685 gramů

fialová - 769 gramů

žlutá - 720 gramů

Přes den je ještě na krmení dělím na dvě části, v noci je péče hlavně na Misty. Ale štěňátka už dobu mezi kojením protahují, už nepijí co dvě hodiny jako zpočátku, tak už si odpočineme s Mističkou více. Misty je v pořádku a vzorně se o miminka stará. 

Dnes jsem naše mimina poprvé ukázala ostatním fenám, pro Eywu to byla novinka - miminka ještě u nás nezažila. Byla ale skvělá, opatrně je očichávala a byla moc opatrná. Annie a Belinka už štěňátka zažily, ale i u nich bylo vidět že mají respekt a ještě se k nim nijak blízko nepřibližovaly.

No a naše mimina se pomalu mění z hrošíků na malé psíky. Začínají se jim rozlepovat očička a už začínají používat nožky nejen k plazení, ale už se na ně začínají i stavět. To by jeden nevěřil jak rychle se dokáží pohybovat po bedýnce.

Lucka o víkendu na focení bohužel nedorazila, tak jsem zase dnes udělala pár fotek sama. Jsou tam i tři videa. No a protože k nám zatím návštěvy nepustím, můžete se na posledním videu podívat kde a jak jsou štěňátka odchovávány. Mají svůj vlastní pokojíček :)

Fotky a videa TADY

 

 

2.10.2020 - Při večerním krmení jsem nafotila pár fotek naších dětiček. Najdete je ZDE

 

Nádherný úspěch tatínka našich štěňátek! King je opravdu KRÁL!

Gargamel Oasis of Peace se o uplynulé neděli a o svátečním pondělí účastnil se svou majitelkou klubových výstav a dosáhl nádherých úspěchů!

Klubová výstava retrívrů Kelč, 27.9.2020: V1, BOV, BEST IN SHOW VETERÁN! 

( V překladu: výborný, 1 místo ve třídě veteránů, Nejlepší veterán v plemeni, Nejlepší veterán celé klubové výstavy!)

Speciální výstava retrívrů Kelč, 28.9.2020: V1, BOV, BOB, BEST IN SHOW VETERAN, res BEST IN SHOW - NEW VETERAN CHAMPION!

(V překladu: výborný, 1 místo ve třídě veteránů, Nejlepší veterán v plemeni, Vítěz plemene FCR, Nejlepší veterán speciální výstavy, druhý nejlepší jedinec speciální výstavy, Nový veterán šampion České republiky!)

Moc gratuluji majitelce Kinga a jsem moc ráda že jsme mohla Kinga použít ve svém chovu. Za pár dní bude Kingovi 9 let, je to zdravý a krásný pes. 

 

30.9.2020 - štěňátka se mají čile k světu a moc hezky prospívají. Už mají všechny přes 500 gramů. Váhově vede oranžová holka a po ní hnědý kluk. Zatím stále co dvě hodiny baští, občas se zdá že mámu Misty celou vycucají  - tak jim chutná její mlíčko. Misty je ještě unavená, ale naštěstí je po porodu naprosto v pořádku. Snažím se jí trochu v té péči o mimina ulevit, na kojení je dělím na půl - na menší a větší (podle váhy). Je to sice pro mě náročnější, ale hlavně že je Misty takto více v pohodě a spokojená. 

Tady je pár fotek, velké ,,profesionální " focení nás čeká o víkendu, kdy přijede kamarádka Lucka a udělá mrňatům pár opravdu pěkných fotek. 

Album ZDE

 

 

Máme štěňátka :)

 
26.9. 2020 nad ránem se v naší chovatelské stanici narodilo 9 krásných, černých štěňátek. Misty to vymyslela neuvěřitelně - máme 7 holek a 2 klučíky!
Od prvního okamžiku Misty o své miminka krásně pečuje a jsou opravdu nádherné. Vydržím sedět hodiny v porodní bedně a sledovat ty nové životy. 
 
Pořadí v jakém se narodili a porodní váhy: 
růžová holka       384 gramů
červená holka     406 gramů
oranžová holka   413 gramů
zelený kluk          360 gramů
modrá holka        375 gramů
hnědý kluk          428 gramů
bílá holka            325 gramů
fialová holka       435 gramů
žlutá holka          374 gramů
 

Vývoj našich štěňátek den po dni můžete sledovat ZDE

 

 

 

 

25.7.2020 se povedlo krytí naší úžasné a úspěšné fenky Just like Misty Oasis of Peace. Jako krycího pejska jsem po pečlivé úvaze vybrala pejska jménem Gargamel Oasis of Peace. Skvěle se k sobě hodí, společně tvoří zajímavý pár s moc zajímavým rodokmenem. Příjde mi, že si jsou typově dost podobní a že King je právě tím psem, kterého jsem pro Misty hledala. Věřím, že oba do svých potomků dají to nejlepší ze sebe a že se nám podaří odchovat velmi kvalitní štěňátka, které i do budoucna obohatí chov flatů v České republice. 

Využila jsem Gargamelovo volací jméno ,,King" i k propagačnímu letáčku našeho vrhu. protože King je opravdu KRÁL a Misty je jeho DÁMA. No a už se moc těšíme na malé ,,dámičky" :). 

Více informací o rodičích najdete pod letáčkem. 

Vývoj plodů a informace co děje v těle Misty, i předpokládané datum porodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Just like Misty Oasis of Peace -,,Misty"

Misty je nádherná představitelka svého plemene a hlavně, hlavně má opravdu úžasnou povahu. Doma je hodná, nikde nepřekáží a je neskutečně čistotná a trpělivá. Venku na procházkách poslušná a skvěle ovladatelná. No a při práci je z ní živel a dračice v jednom, pracuje ráda a s vysokým nasazením. Je šikovná na vše co vymyslím, skvělé výsledky dosáhla v loveckém výcviku i praxi, neztratila se na workingtestech, dařilo se nám i v agility. Máme složené canisterapeutické zkoušky a pracujeme v praxi s dětmi v sanatoriích. 
Ze všeho nejvíc je to ale skvělá parťačka a přítelkyně. 
Podařilo se nám nasbírat pěknou řádků titulů a úspěchů. Přehled o zdraví a dosažených výsledcích najdete TADY
 
Misty je fena delšího formátu, silné kostry s hlubokým hrudníkem a perfektním úhlením. Má pěknou hlavu a je v perfektní kondici. Díky dlouhým procházkám a loveckým tréninkům je moc pěkně nasvalená. Je temperamentní, ale zároveň velmi učenlivá a chytrá.
 
Misty je krásná fena delšího formátu, silné kostry, s hlubokým hrudníkem a perfektním úhlením. Miluji její krásnou hlavu a ladnou postavu. Misty jde do všeho s nadšením a naplno. Je temperamentní, ale zároveň hodně učenlivá a chytrá. Nadšeně a s vervou cokoliv aportuje, plave a hledá. Skvělá je i v poslušnosti. Její nejoblíbenější aktivita je v současnosti agility - běží po parkuru, je naprosto ovladatelná a hlavně - neskutečně šťastná!

Více zde: https://cedletes.webnode.cz/stenata/vrh-c/

Gargamel Oasis of Peace -,,King"

King je devítiletý, zdravý a krásný pes. S Misty tvoří dokonalý pár, a to jak zajímavými rodokmeny, tak především exteriérem a povahami.
Má přenádhernou hlavu a bohatou srst.
Vyniká silnou touhou cokoliv aportovat, je nadšený do práce, ale zároveň velmi klidný a ovladatelný. Jen z časových důvodů majitelky Kinga není předváděn na loveckých zkouškách, kde by jistě vynikal. Je ale používán v lovecké praxi, což mu dává možnost 100% využít loveckou vášeň a spolehlivost.
Na výstavách je King díky své eleganci a krásnému pohybu velice úspěšný.
Více o Kingovi najdete ZDE
King je elgantní pes dobré kostry, výborným úhlením. s krásným krkem a skvělou hřbetní linií. Má krásnou hlavu a roztomilý výraz.