9.4.2020 - Včera jsme byly s Belinkou na ultrazvuku, byl to 29 den po krytí. Bohužel jsme štěňátka žádné nenašly, ultrazvuk byl negativní. 

Ač je to pro mě nemilá zpráva, je to prostě příroda a ukázalo se, že plánovat si mohu co chci, ale skutečnost v tomto případě neovlivním. 

Naše chovatelské plány se tedy posunují, vrh D v mé chovatelské stanici bude odchován, jen prostě později. Asi je potřeba počkat na dobu, kdy bude svět zase trošku více normální :). 

Děkuji všem kteří na nás mysleli a jakkoliv mě podporují! 

 

 

Máme nakryto a mohu tedy napsat že si to Belinka načasovala naprosto neuvěřitelně. Na krytí jsme jeli 11 března, jet o den později už bychom se přes uzavřené hranice nedostaly. 

Baltazar mě velice okouzlil svou skvělou povahou a i když byl v období línání tak i krásnou srstí. Vybrala jsem opravdu dobře. No a Belinka byla zamilovaná až po uši, krytí proběhlo hladce a se vzájemným souhlasem Belinky i Baltíka. Spojení bylo intenzivní a já pevně věřím a doufám že přinese očekávaný výsledek. 

Na potvrzení březosti si ale musíme ještě zhruba týden počkat.

Vývoj štěňátek a informace o tom co se v těle Belinky nejspíš děje můžeme zatím sledovat TADY

 

 

 

Čas opravdu neskutečně rychle běží. Z naší Belinky je již dáma a v letošním roce bude mít svá první štěňátka. Moc se na tento vrh těším, a to hlavně proto že předpokládám narození hnědých a černých miminek. Jsem šťastná při pomyšlení na to, že se Belince narodí miminka která budou pokračovatelé linie mé milované Annie, mé první flatky a zakladatelky CHS Cedletes. Tolik to pro mě znamená!

Annie bude hrdou a pyšnou babičkou a ráda bych tady zmínila i to, že babičkou stále neskutečně aktivní a hlavně zdravou! A to je nejvíc co bych si mohla přát! 

Ale zpátky k plánovanému spojení a vrhu D, který jak doufám odchováme na jaře 2020. Tady je krásný plakátek pro upoutání a níže si dovolím uvést více informací k rodičům našich budoucích štěňátek. 

Dam: Beloved Honey Cedletes ,,Belinka"

Jak jsem napsala výše, Belinka je potomkem mé milovené Annie a krásného a pracovitého psa jménem Flamboyant Rumpus Oasis of Peace. Rumpus mě uchvátil hned při prvním setkání a jsem moc ráda, že jsem měla tu možnost použít ho ve svém chovu. 

Belinka je standardní představitelka svého plemene, jemnějšího formátu a klidnější povahy. Nepatří mezi přerostlé feny, ale i tak má pevnou kostru, hluboký hrudník a perfektní úhlení. Má krásně modelovanou hlavu a velmi ladný krk. 

Ze všeho nejvíc miluji její povahu - je neskutečně citlivá a vnímavá, umí perfektně odhalit duševní a fyzickou nepohodu lidské části smečky a nabídnout náplast na bolavou duši. No a právě proto se spolu nejvíce věnujeme canisterapii, ve které je prostě nepřekonatelná. Ta ohromná dávka empatie a pozornosti kterou lidem kolem sebe věnuje je až neskutečná. 

Je to velmi dobrá aportérka, ale přišlo mi že ji lovecký výcvik nezcela naplňuje, proto jsme společně složily v této oblasti ,,jen" OVVR (mimochodem se stala jeho vítězkou) a dál se této oblasti nevěnujeme. Realizujeme se společně v agility kde může Belinka uplatnit svou hbitost a chuť skákat :). No a taky jsme objevily úžasný sport jménem Nosework, tam zase využiji Belinky citlivý nos :). Taky se občas vydáme na nějakou výstavu. 

Ostatně více o Belince a jejich výsledcích se dočtete tady: https://cedletes.webnode.cz/beloved-honey-cedletes/

Sir: Baltazar Fiammante Astro

Baltazar je nádherný hnědý pes, na kterém mě na první pohled zaujala jeho přenádherná srst. Má krásnou čokoládovou barvu a je opravdu velmi dlouhá a hustá. Vzhledem a stavbou těla je to typický představitel svého plemene a jako každý flatík má radostnou a temperamentní povahu. I přesto že byl jako mladý docela dost aktivní, vždy byl a je stále skvěle ovladatelný a poslušný. Miluje všechno živé kolem něj, je nekonfliktní a naopak dokáže ukonejšit stresové chování ostatních psů a dostat je do pohody. 

Také Baltazar je velmi kontaktní a milující k lidem, pro svou skvělou povahu je i Baltík canisterapeutickým psem a věnuje se se svou majitelkou této aktivitě. Pracuje stejně jako Belinka s dětmi - konkrétně ve Speciálním dětském domově, dochází i do zařízení pro handicapované dospělé muže. 

Je nadšeným aportérem, pracuje rád a spolehlivě. Vzhledem k možnostem majitelky má složené OVVR, a nyní je v přípravě na další lovecké zkoušky, které by měl absolvovat v letošním roce. 

A tady je o něm pár údajů: 

narozen: 12.3.2012

Zuby: skus nůžkový, chrup úplný

RTG: ED0/0, HD A/A

Zkoušky: OVVR I.cena, 232 bodů, nos:4

Výstavy: Klubová výstava Žebětín 2018: V1, CAC, CC a Klubová výstava Kamenný mlýn: Excellent 3

Rodokmen: Baltazár(1).pdf (1118860)

 

Z tohoto pečlivě promyšleného a vybraného spojení očekávám zdravá, krásná štěňátka černé a hnědé barvy. Po rodičích mají předpoklad zdědit chuť k práci a jistě najdou uplatnění v loveckém výcviku, sportovní kynologii a především v canisterapii. 

Nejdůležitější a ze srdce mé největší přání ale je, aby byli pohodovými parťáky a všechny se dostaly do milujících a především stabilních domovů!

V případně zájmu, dotazů nebo s rezervací mě můžete kdykoliv kontaktovat :).