Canisterapie

Canisterapii se věnuji od roku 2009. Začínala jsem s bíglikem Cedem, byl to canisterapeut s velkým srdcem. Chodili jsme spolu především za dětmi, nejdříve do Astry ve Frenštátě pod Radhoštěm a později do Speciální školy pro děti s více vadami Motýlek Kopřivnice.

Od roku 2012 se k nám přidala Annie z Annenských zahrad. Po nečekané ztrátě našeho milovaného Ceda jsme měly zhruba půl roku pauzu - paničce trvalo, než se se ztrátou Cedíka vyrovnala. Po této pauze jsme se naplno obuly do práce a začaly jsme chodit do Hospice sv. Lukáše a Domova pro seniory v Příboře. Od začátku roku 2015 pak do Sanatoria Klimkovice za dětmi, kterým pomáháme s rehabilitací a s relaxací po rehabilitacích. Od konce roku 2015 s námi začala na canisterapii docházet občas i Misty, až dospěje, bude i Misty chodit za klienty častěji.

V současné době chodíme pravidelně do Domova Příbor a Sanatoria Klimkovice. Dále se věnujeme i jednorázovým canisterapiím a předváděcím a výchovným akcím pro veřejnost. Jednorázové canisterapie a akce provádíme nejčastěji u dětí v mateřských školkách, či ve školách. Navštěvujeme ale i seniory a dospělé.

Co nám canisterapie dává?

Je to především radost z toho, že můžeme pomáhat lidem, ke kterým nebyl osud přívětivý a jsou jakkoliv handicapováni nebo jsou v nelehké životní situaci. Troufám si zde napsat, že si Annie i Misty kontakt s klienty maximálně užívají a dokáží ze sebe vydat maximum. Canisterapie nás neuvěřitelně nabíjí energií a chutí do další práce. Jakýkoliv třeba i jen malinkatý pokrok našich klientů je tím hnacím motorem a důvodem, proč tohle všechno děláme. Jsem moc vděčná svým fenkám za to, že dokáží obohatit život nejen mě, ale i lidem a dětem za kterými společně chodíme.